Rodzaje ościeżnic do drzwi

Futryna drzwiowa to nie tylko konstrukcja na której osadzone jest skrzydło drzwiowe, pełni również funkcje estetyczne i użytkowe wynikające z jej budowy.

Czytaj Więcej
Drzwi akustyczne do mieszkania - czy warto kupić?

Rozdrażnienie, stres, zmęczenie to często wynik braku odpowiednich warunków do odpoczynku. Przyczyną może być przebywanie w zbyt głośnym otoczeniu. Drzwi akustyczne w mieszkaniu mogą znacznie ułatwić nam zadbanie o zdrowie i podnieść jakość naszego życia.

Czytaj Więcej
Drzwi przeciwpożarowe, czym się charakteryzują

Montaż drzwi PPOŻ to rozwiązanie które dzieląc budynek na strefy wydłuża czas na bezpieczną ewakuację, minimalizuje straty materialne stanowiąc barierę dla rozprzestrzeniania się ognia, ułatwia też służbom ratunkowym panowanie nad pożarem.

Czytaj Więcej
Drzwi wejściowe - jak wybrać odpowiednie?

Wybór odpowiednich drzwi nie jest trudny, gdy wiemy na co zwrócić szczególną uwagę, oraz gdy poczynimy wcześniej założenia co do rozmiaru i kierunków otwierania, oraz określimy jaki efekt chcemy osiągnąć po zamontowaniu naszych drzwi.

Czytaj Więcej
Drzwi lakierowane czy okleinowane, które są lepsze?

Każdy rodzaj wykończenia ma argumenty która przemawiają za lub przeciw ich zakupowi, wybierając drzwi trzeba bardzo dokładnie przeanalizować swoje indywidualne potrzeby i warunki na które będą narażone oraz określić jakim budżetem dysponujemy.

Czytaj Więcej